Laird Technologies - Signal Integrity Products LI0603G121R-00
LI0603G121R-00 picture photo
Mfg. Part Number
LI0603G121R-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE 700MA 120 OHM 0603 SMD
Datasheet Download
LI0603G121R-00.pdf
Availability of LI0603G121R-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LI0603G121R-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of LI0603G121R-00
Internal Part NumberEIS-LI0603G121R-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesLI
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency120 Ohm @ 100MHz
Current Rating700mA
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LI0603G121R-00
LI0603G121R-00 Details Description
Related parts for LI0603G121R-00
TRIMMER 1M OHM 0.3W TH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28DIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER LINEAR 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
IC AMP LNA 5V 1900MHZ 8HWSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf