Laird Technologies - Signal Integrity Products LI0805H151R-00
LI0805H151R-00 picture photo
Mfg. Part Number
LI0805H151R-00
Brief Description
FERRITE 800MA 150 OHM 0805 SMDSE
Datasheet Download
LI0805H151R-00.pdf
Availability of LI0805H151R-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LI0805H151R-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of LI0805H151R-00
Internal Part NumberEIS-LI0805H151R-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency150 Ohm @ 100MHz
Current Rating800mA
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LI0805H151R-00
LI0805H151R-00 Details Description
Related parts for LI0805H151R-00
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT WATERPROOF 16POS FMALE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 1A DPAK datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
040 III PLUG 16P ASSY NAT datasheet.pdf
CONN IDC 12POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
RES 51 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
HDM W/FA SPARE PART KIT datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf