Vishay/Dale RN55E9532FBSL
RN55E9532FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E9532FBSL
Brief Description
RES 95.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E9532FBSL.pdf
Availability of RN55E9532FBSL
QUANTITY
RN55E9532FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E9532FBSL
Internal Part NumberEIS-RN55E9532FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E9532FBSL
Related LinksRN55E9, RN55E9532FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E9532FBSL Details Description
Related parts for RN55E9532FBSL
CAP CER 12PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 44POS 5A datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS STR LONG SMD datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 220K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 2W DO204AL datasheet.pdf
KIT EVAL FOR PE64907 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 22POS GOLD datasheet.pdf