t-Global Technology LI2000-640-320-0.25-0
LI2000-640-320-0.25-0 picture photo
Mfg. Part Number
LI2000-640-320-0.25-0
Brief Description
LI2000 THERM TAPE 640X320X0.25MM
Datasheet Download
LI2000-640-320-0.25-0.pdf
Availability of LI2000-640-320-0.25-0
QUANTITY
LI2000-640-320-0.25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LI2000-640-320-0.25-0
Internal Part NumberEIS-LI2000-640-320-0.25-0
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetLi2000 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesLi-2000
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, CarrierFiberglass
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LI2000-640-320-0.25-0
Related LinksLI2000-640, LI2000-640-320-0.25-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
LI2000-640-320-0.25-0 Details Description
Related parts for LI2000-640-320-0.25-0
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 16V 12W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CN CORDSET 16A 2.0M V-LOCK datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 33.6 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM T/H datasheet.pdf