Amphenol Aerospace Operations LJT00RT-15-19P-014
LJT00RT-15-19P-014 picture photo
Mfg. Part Number
LJT00RT-15-19P-014
Brief Description
LJT 19C 19#20 PIN RECP
Datasheet Download
LJT00RT-15-19P-014.pdf
Availability of LJT00RT-15-19P-014
QUANTITY
LJT00RT-15-19P-014 Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT00RT-15-19P-014
Internal Part NumberEIS-LJT00RT-15-19P-014
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT00RT-15-19P-014
Related LinksLJT00RT-1, LJT00RT-15-19P-014 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT00RT-15-19P-014 Details Description
Related parts for LJT00RT-15-19P-014
RACKMOUNT INTERNAL CHASSIS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A 8-PQFN datasheet.pdf
RES 22.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 122MA 3.2 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MICRO 15C S 36" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf