Amphenol Aerospace Operations LJT01RE-15-19S
LJT01RE-15-19S picture photo
Mfg. Part Number
LJT01RE-15-19S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 19C 19#20 SKT RECP
Datasheet Download
LJT01RE-15-19S.pdf
Availability of LJT01RE-15-19S
QUANTITY
LJT01RE-15-19S Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT01RE-15-19S
Internal Part NumberEIS-LJT01RE-15-19S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT01RE-15-19S
Related LinksLJT01RE, LJT01RE-15-19S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT01RE-15-19S Details Description
Related parts for LJT01RE-15-19S
JUMPER-H2730TR/C2040Y/X 4" datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 300MA 240 MOHM datasheet.pdf
TRANSFORMER 15W 80MA TUBE TYPE datasheet.pdf
CONN SSMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf