Amphenol Aerospace Operations LJT01RE15-97P-014-CG
LJT01RE15-97P-014-CG picture photo
Mfg. Part Number
LJT01RE15-97P-014-CG
Brief Description
LJT 12C 8#20 4#16 PIN RECP
Datasheet Download
LJT01RE15-97P-014-CG.pdf
Availability of LJT01RE15-97P-014-CG
QUANTITY
LJT01RE15-97P-014-CG Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT01RE15-97P-014-CG
Internal Part NumberEIS-LJT01RE15-97P-014-CG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT01RE15-97P-014-CG
Related LinksLJT01RE15-, LJT01RE15-97P-014-CG Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT01RE15-97P-014-CG Details Description
Related parts for LJT01RE15-97P-014-CG
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 105MSPS DUAL 60-LLP datasheet.pdf
BATT PK 15V AAA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
Connector Plug USB - micro B 2.0 5 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
RES 602K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf