Amphenol Aerospace Operations LJT06RE-19-68P-014-UW
LJT06RE-19-68P-014-UW picture photo
Mfg. Part Number
LJT06RE-19-68P-014-UW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 18C 18#16 PIN PLUG
Datasheet Download
LJT06RE-19-68P-014-UW.pdf
Availability of LJT06RE-19-68P-014-UW
QUANTITY
LJT06RE-19-68P-014-UW Order Process
Ship out your order
Specifications of LJT06RE-19-68P-014-UW
Internal Part NumberEIS-LJT06RE-19-68P-014-UW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJT06RE-19-68P-014-UW
Related LinksLJT06RE-19, LJT06RE-19-68P-014-UW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
LJT06RE-19-68P-014-UW Details Description
Related parts for LJT06RE-19-68P-014-UW
RES ARRAY 4 RES 13 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 33K OHM 5% 0603 datasheet.pdf