Murata Electronics North America LLA215R71A224MA14L
LLA215R71A224MA14L picture photo
Mfg. Part Number
LLA215R71A224MA14L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0805
Datasheet Download
LLA215R71A224MA14L.pdf
Availability of LLA215R71A224MA14L
QUANTITY
LLA215R71A224MA14L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA215R71A224MA14L
Internal Part NumberEIS-LLA215R71A224MA14L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLA215R71A224MA14L
Related LinksLLA215R71, LLA215R71A224MA14L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLA215R71A224MA14L Details Description
Related parts for LLA215R71A224MA14L
FIXED IND 56UH 410MA 624.5 MOHM datasheet.pdf
IC PFC CTRL AVERAGE CURR 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 14S datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf