Murata Electronics North America LLA319R71C104MA01L
LLA319R71C104MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLA319R71C104MA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
LLA319R71C104MA01L.pdf
Availability of LLA319R71C104MA01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LLA319R71C104MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA319R71C104MA01L
Internal Part NumberEIS-LLA319R71C104MA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLA319R71C104MA01L
Related LinksLLA319R71, LLA319R71C104MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLA319R71C104MA01L Details Description
Related parts for LLA319R71C104MA01L
CABLE SMA QC-PLUG RG-316DS 12" datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 6POS datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 250KSPS 28-SSOP datasheet.pdf
PANEL FEED THROUGH TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 30.6VC DO215AB datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf