Murata Electronics North America LLA319R71C474MA01L
LLA319R71C474MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLA319R71C474MA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.47UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
LLA319R71C474MA01L.pdf
Availability of LLA319R71C474MA01L
QUANTITY
LLA319R71C474MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLA319R71C474MA01L
Internal Part NumberEIS-LLA319R71C474MA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLA319R71C474MA01L
Related LinksLLA319R71, LLA319R71C474MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLA319R71C474MA01L Details Description
Related parts for LLA319R71C474MA01L
MOD INVERTER CCFL 2.2W 5V PROG datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 45NS 8UMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 1111 datasheet.pdf
IC DATASELCT/MUX 2-1 QUAD16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 12POS W/PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 80POS datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf