Murata Electronics North America LLL185R71E153MA11L
LLL185R71E153MA11L picture photo
Mfg. Part Number
LLL185R71E153MA11L
Brief Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0306
Datasheet Download
LLL185R71E153MA11L.pdf
Availability of LLL185R71E153MA11L
QUANTITY
LLL185R71E153MA11L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL185R71E153MA11L
Internal Part NumberEIS-LLL185R71E153MA11L
Standard Package10
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0306 (0816 Metric)
Size / Dimension0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLL185R71E153MA11L
Related LinksLLL185R71, LLL185R71E153MA11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL185R71E153MA11L Details Description
Related parts for LLL185R71E153MA11L
RES SMD 64.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1" BK 5X4' datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT PLUG datasheet.pdf
60 MHz, 2000 V/us Monolithic Op Amp IC datasheet.pdf