Murata Electronics North America LLL216R71C104KA01L
LLL216R71C104KA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLL216R71C104KA01L
Brief Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0508
Datasheet Download
LLL216R71C104KA01L.pdf
Availability of LLL216R71C104KA01L
QUANTITY
LLL216R71C104KA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLL216R71C104KA01L
Internal Part NumberEIS-LLL216R71C104KA01L
Standard Package1
SeriesLLL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLL216R71C104KA01L
Related LinksLLL216R71, LLL216R71C104KA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLL216R71C104KA01L Details Description
Related parts for LLL216R71C104KA01L
IC OPAMP VFB 145MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/4" datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL WTR 4/ZZ STB datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4859-A datasheet.pdf
TST LD MINI STKG BANA PLG 36" RD datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf