Murata Electronics North America LLM219R71C154MA01L
LLM219R71C154MA01L picture photo
Mfg. Part Number
LLM219R71C154MA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
LLM219R71C154MA01L.pdf
Availability of LLM219R71C154MA01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LLM219R71C154MA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLM219R71C154MA01L
Internal Part NumberEIS-LLM219R71C154MA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package10
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.033" (0.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLM219R71C154MA01L
Related LinksLLM219R71, LLM219R71C154MA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLM219R71C154MA01L Details Description
Related parts for LLM219R71C154MA01L
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 3.0V ODRN 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LABEL POLY WHITE 69.9X19.1MM datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC SMB datasheet.pdf
ICL 0.5 OHM 25% 50A 36MM datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 66TSOP datasheet.pdf
RES SMD 40K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3ST SGL N-INV 6SON datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 2.1A 70 MOHM TH datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf