Murata Electronics North America LLM315R71C224MA11L
LLM315R71C224MA11L picture photo
Mfg. Part Number
LLM315R71C224MA11L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
LLM315R71C224MA11L.pdf
Availability of LLM315R71C224MA11L
QUANTITY
LLM315R71C224MA11L Order Process
Ship out your order
Specifications of LLM315R71C224MA11L
Internal Part NumberEIS-LLM315R71C224MA11L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLow ESL MLCCs
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLLM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Multi-Terminal)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LLM315R71C224MA11L
Related LinksLLM315R71, LLM315R71C224MA11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LLM315R71C224MA11L Details Description
Related parts for LLM315R71C224MA11L
IC EEPROM 256KBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C V-OUT 10-DFN datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON WARM WHT 2SMD datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
STRIP MARKER 7 SPCL datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf