Vishay/Dale RLR07C5113FRB14
RLR07C5113FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C5113FRB14
Brief Description
RES 511K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C5113FRB14.pdf
Availability of RLR07C5113FRB14
QUANTITY
RLR07C5113FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C5113FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C5113FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)511k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C5113FRB14
Related LinksRLR07C5, RLR07C5113FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C5113FRB14 Details Description
Related parts for RLR07C5113FRB14
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC FOM MANAGEMENT W/CALIBR 24MLF datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.8A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
CONN RING NON-INSUL 10-12AWG #6 datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 7.5K OHM 10SRT datasheet.pdf