Texas Instruments LM3677TL-1.875/NOPB
LM3677TL-1.875/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM3677TL-1.875/NOPB
Brief Description
IC REG BUCK 1.875V 0.6A 5USMD
Datasheet Download
LM3677TL-1.875/NOPB.pdf
Availability of LM3677TL-1.875/NOPB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LM3677TL-1.875/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM3677TL-1.875/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM3677TL-1.875/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)2.7V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)1.875V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output600mA
Frequency - Switching3MHz
Synchronous RectifierYes
Operating Temperature-30°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case5-WFBGA, DSBGA
Supplier Device Package5-DSBGA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM3677TL-1.875/NOPB
Related LinksLM3677TL-, LM3677TL-1.875/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM3677TL-1.875/NOPB Details Description
Related parts for LM3677TL-1.875/NOPB
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
A22TK-2LR-01-K01 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED ACRICH NEU WHITE 4600K 4SMD datasheet.pdf
MICRO 21C S 20" WHT JACKS datasheet.pdf