Texas Instruments LM4128DMFX-1.8/NOPB
LM4128DMFX-1.8/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LM4128DMFX-1.8/NOPB
Brief Description
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5
Datasheet Download
LM4128DMFX-1.8/NOPB.pdf
Availability of LM4128DMFX-1.8/NOPB
QUANTITY
LM4128DMFX-1.8/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LM4128DMFX-1.8/NOPB
Internal Part NumberEIS-LM4128DMFX-1.8/NOPB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)1.8V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output20mA
Tolerance±1%
Temperature Coefficient100ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz170µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input2.2 V ~ 5.5 V
Current - Supply100µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LM4128DMFX-1.8/NOPB
Related LinksLM4128DMF, LM4128DMFX-1.8/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LM4128DMFX-1.8/NOPB Details Description
Related parts for LM4128DMFX-1.8/NOPB
FIXED IND 3.9NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN 2.54MM MALE STR PCB TH 20P datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 44POS 5A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf