Texas Instruments LMK04001BISQX/NOPB
LMK04001BISQX/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
LMK04001BISQX/NOPB
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK CONDITIONER W/PLL 48LLP
Datasheet Download
LMK04001BISQX/NOPB.pdf
Availability of LMK04001BISQX/NOPB
QUANTITY
LMK04001BISQX/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK04001BISQX/NOPB
Internal Part NumberEIS-LMK04001BISQX/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Conditioner
PLLYes
InputLVCMOS, LVDS, LVPECL
OutputLVCMOS, 2VPECL, LVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:7
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max1.57GHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package48-WQFN (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK04001BISQX/NOPB
Related LinksLMK04001B, LMK04001BISQX/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
LMK04001BISQX/NOPB Details Description
Related parts for LMK04001BISQX/NOPB
RES SMD 90.9KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
1739B40 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.365 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK POS DIL FEMALE datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 58POS 1MM datasheet.pdf