Taiyo Yuden LMK212BJ225MG-T
LMK212BJ225MG-T picture photo
Mfg. Part Number
LMK212BJ225MG-T
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
Datasheet Download
LMK212BJ225MG-T.pdf
Availability of LMK212BJ225MG-T
QUANTITY
LMK212BJ225MG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK212BJ225MG-T
Internal Part NumberEIS-LMK212BJ225MG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)