Taiyo Yuden LMK316ABJ226KL-T
LMK316ABJ226KL-T picture photo
Mfg. Part Number
LMK316ABJ226KL-T
Brief Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Datasheet Download
LMK316ABJ226KL-T.pdf
Availability of LMK316ABJ226KL-T
QUANTITY
LMK316ABJ226KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of LMK316ABJ226KL-T
Internal Part NumberEIS-LMK316ABJ226KL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMK316ABJ226KL-T
Related LinksLMK316AB, LMK316ABJ226KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LMK316ABJ226KL-T Details Description
Related parts for LMK316ABJ226KL-T
IC PROGRAM 3.600V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 576 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 37.7K OHM 0.4W 3017 datasheet.pdf