Sensata Technologies/Airpax LMLK1-1RLS4-29471-13
LMLK1-1RLS4-29471-13 picture photo
Mfg. Part Number
LMLK1-1RLS4-29471-13
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
LMLK1-1RLS4-29471-13.pdf
Availability of LMLK1-1RLS4-29471-13
QUANTITY
LMLK1-1RLS4-29471-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of LMLK1-1RLS4-29471-13
Internal Part NumberEIS-LMLK1-1RLS4-29471-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesLML
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LMLK1-1RLS4-29471-13
Related LinksLMLK1-1RLS, LMLK1-1RLS4-29471-13 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LMLK1-1RLS4-29471-13 Details Description
Related parts for LMLK1-1RLS4-29471-13
IC RCVR QUAD EIA-422/485 16-DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3 datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG SMA 50 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 18POS .050" SMD datasheet.pdf
HDR RA DR.100 GDP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 160MA 7.47 OHM datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 500V RADIAL datasheet.pdf