Delta Electronics LNE-48V100WAAA
LNE-48V100WAAA picture photo
Mfg. Part Number
LNE-48V100WAAA
Brief Description
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 48V 100W
Datasheet Download
LNE-48V100WAAA.pdf
Availability of LNE-48V100WAAA
QUANTITY
LNE-48V100WAAA Order Process
Ship out your order
Specifications of LNE-48V100WAAA
Internal Part NumberEIS-LNE-48V100WAAA
FamilyLED Supplies
SeriesLNE-100W
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)90VAC
Voltage - Input (Max)305VAC
Voltage - Output48V
Current - Output (Max)2A
Power (Watts)100W
Voltage - Isolation3.85kV (3850V)
Dimming-
FeaturesOCP, OTP, OVP, SCP
RatingsIP65
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Efficiency93%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension8.66" L x 2.68" W x 1.53" H (220.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LNE-48V100WAAA
Related LinksLNE-48V, LNE-48V100WAAA Datasheet, Delta Electronics Distributor
LNE-48V100WAAA Details Description
Related parts for LNE-48V100WAAA
DIODE ZENER 8.2V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
LED 5MM VERT SUP CLEAR RED PC MT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA SOC 338NFBGA datasheet.pdf
IC CONV THERMOCOUPLE-DGTL 8SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 7.24MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 5POS HL LOW P datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 38POS DR LOW P datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
OSC XO 49.152MHZ CMOS SMD datasheet.pdf