CTS Electronic Components LP098F23CDT
LP098F23CDT picture photo
Mfg. Part Number
LP098F23CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 9.830400MHZ SMD
Datasheet Download
LP098F23CDT.pdf
Availability of LP098F23CDT
QUANTITY
LP098F23CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of LP098F23CDT
Internal Part NumberEIS-LP098F23CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency9.8304MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP098F23CDT
Related LinksLP098, LP098F23CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP098F23CDT Details Description
Related parts for LP098F23CDT
RECEIVER FM HYBRID 315MHZ datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
IC ADC 3.5DIGIT W/LED 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf