CTS Electronic Components LP24CF33CDT
LP24CF33CDT picture photo
Mfg. Part Number
LP24CF33CDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 24.576000MHZ SMD
Datasheet Download
LP24CF33CDT.pdf
Availability of LP24CF33CDT
QUANTITY
LP24CF33CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of LP24CF33CDT
Internal Part NumberEIS-LP24CF33CDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height0.126" (3.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LP24CF33CDT
Related LinksLP24C, LP24CF33CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
LP24CF33CDT Details Description
Related parts for LP24CF33CDT
IC OPAMP JFET 5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC REG 9V 500MA datasheet.pdf
CONTROL RELAY VOLTAGE 220VAC datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 9R 5.5KV datasheet.pdf
TAPE WEATHER RESIST FILM 4"X5YD datasheet.pdf
IC ERM/LRA HAPTIC DRIVER 9DSBGA datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER GREEN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CB RELAY 1 FORM A 35A 24V datasheet.pdf