Eaton (formerly Cooper Bussmann) LPS-RK-250SP
LPS-RK-250SP picture photo
Mfg. Part Number
LPS-RK-250SP
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
LOW-PEAK DUAL ELEMENT
Datasheet Download
LPS-RK-250SP.pdf
Availability of LPS-RK-250SP
QUANTITY
LPS-RK-250SP Order Process
Ship out your order
Specifications of LPS-RK-250SP
Internal Part NumberEIS-LPS-RK-250SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LPS-RK-250SP
Related LinksLPS-RK, LPS-RK-250SP Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
LPS-RK-250SP Details Description
Related parts for LPS-RK-250SP
JUMPER-H1506TR/A3049S/H1506TR 2" datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 25 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.95A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/10W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES 1M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf