Cornell Dubilier Electronics LPW223M1AP30V-W
LPW223M1AP30V-W picture photo
Mfg. Part Number
LPW223M1AP30V-W
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP
Datasheet Download
LPW223M1AP30V-W.pdf
Availability of LPW223M1AP30V-W
QUANTITY
LPW223M1AP30V-W Order Process
Ship out your order
Specifications of LPW223M1AP30V-W
Internal Part NumberEIS-LPW223M1AP30V-W
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.45A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.181" (30.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LPW223M1AP30V-W
Related LinksLPW223M, LPW223M1AP30V-W Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
LPW223M1AP30V-W Details Description
Related parts for LPW223M1AP30V-W
CONN EDGECARD 72POS .100 WW datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 28-10AWG datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TOOL HSHM-H-D-PUSHBLK datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 560MA 1.11 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HOT MELT COOLING STAND datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 10A datasheet.pdf