Cornell Dubilier Electronics LPX821M200C7P3
LPX821M200C7P3 picture photo
Mfg. Part Number
LPX821M200C7P3
Brief Description
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
LPX821M200C7P3.pdf
Availability of LPX821M200C7P3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LPX821M200C7P3 Order Process
Ship out your order
Specifications of LPX821M200C7P3
Internal Part NumberEIS-LPX821M200C7P3
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)243 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)1.575" (40.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LPX821M200C7P3
Related LinksLPX821M, LPX821M200C7P3 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
LPX821M200C7P3 Details Description
Related parts for LPX821M200C7P3
IC CTRLR HOT-SWAP 1CH NEG 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 13.5-18AWG TIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ACCESSORY HARDWARE PACK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
6 P UNMA 2MM(4 KM)STF datasheet.pdf
22UF 16V 5X7 85C RAD datasheet.pdf