Murata Electronics North America LQG18NH56NJ00D
LQG18NH56NJ00D picture photo
Mfg. Part Number
LQG18NH56NJ00D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG18NH56NJ00D.pdf
Availability of LQG18NH56NJ00D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG18NH56NJ00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG18NH56NJ00D
Internal Part NumberEIS-LQG18NH56NJ00D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG18NH56NJ00D today.
SeriesLQG18NH5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG18NH56NJ00D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG18NH, LQG18NH56NJ00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG18NH56NJ00D Details Description
Related parts for LQG18NH56NJ00D
Crystal 32.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf