Murata Electronics North America LQG21C100N00T100-01
LQG21C100N00T100-01 picture photo
Mfg. Part Number
LQG21C100N00T100-01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQG21C100N00T100-01.pdf
Availability of LQG21C100N00T100-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQG21C100N00T100-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQG21C100N00T100-01
Internal Part NumberEIS-LQG21C100N00T100-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQG21C100N00T100-01 today.
SeriesLQG21C100N0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQG21C100N00T100-01
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQG21C100, LQG21C100N00T100-01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQG21C100N00T100-01 Details Description
Related parts for LQG21C100N00T100-01
CONN HEADER 44POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SURFACE CONDITION DISC TSM 2" datasheet.pdf
RES 232K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
WPS-M63 PVC CABLE GLAND datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf