Murata Electronics North America LQH2HPN220MJRL
LQH2HPN220MJRL picture photo
Mfg. Part Number
LQH2HPN220MJRL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 320MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
LQH2HPN220MJRL.pdf
Availability of LQH2HPN220MJRL
QUANTITY
LQH2HPN220MJRL Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH2HPN220MJRL
Internal Part NumberEIS-LQH2HPN220MJRL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH2HPN_JR
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating320mA
Current - Saturation530mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.048" (1.20mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH2HPN220MJRL
Related LinksLQH2HPN, LQH2HPN220MJRL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH2HPN220MJRL Details Description
Related parts for LQH2HPN220MJRL
RES 84.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 215MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .900 50POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5MM datasheet.pdf
RES CERM WW 5W 2.5 OHM 10% VERT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 2.36A 50 MOHM TH datasheet.pdf