Murata Electronics North America LQH32CN100K33L
LQH32CN100K33L picture photo
Mfg. Part Number
LQH32CN100K33L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 450MA 300 MOHM
Datasheet Download
LQH32CN100K33L.pdf
Availability of LQH32CN100K33L
QUANTITY
LQH32CN100K33L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32CN100K33L
Internal Part NumberEIS-LQH32CN100K33L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH32C_33
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)390 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant26MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32CN100K33L
Related LinksLQH32CN, LQH32CN100K33L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32CN100K33L Details Description
Related parts for LQH32CN100K33L
IC FILTR BUILDNG BLK QUAD 28SSOP datasheet.pdf
IC SERIALIZER LVDS 32BIT 64TQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 2009 datasheet.pdf