Murata Electronics North America LQH32CN470K23L
LQH32CN470K23L picture photo
Mfg. Part Number
LQH32CN470K23L
Brief Description
FIXED IND 47UH 170MA 1.3 OHM SMD
Datasheet Download
LQH32CN470K23L.pdf
Availability of LQH32CN470K23L
QUANTITY
LQH32CN470K23L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32CN470K23L
Internal Part NumberEIS-LQH32CN470K23L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH32C_23
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating170mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.69 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32CN470K23L
Related LinksLQH32CN, LQH32CN470K23L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32CN470K23L Details Description
Related parts for LQH32CN470K23L
RES SMD 1.78KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 250V SCREW datasheet.pdf
EVALUATION BOARD datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 50A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf