Murata Electronics North America LQH32PN1R5NNCL
LQH32PN1R5NNCL picture photo
Mfg. Part Number
LQH32PN1R5NNCL
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 2.1A 63.6 MOHM
Datasheet Download
LQH32PN1R5NNCL.pdf
Availability of LQH32PN1R5NNCL
QUANTITY
LQH32PN1R5NNCL Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH32PN1R5NNCL
Internal Part NumberEIS-LQH32PN1R5NNCL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±30%
Current Rating2.1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)63.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH32PN1R5NNCL
Related LinksLQH32PN, LQH32PN1R5NNCL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH32PN1R5NNCL Details Description
Related parts for LQH32PN1R5NNCL
MICRO PROBE-IT BLUE datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES MO 2W 51 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 30-32AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
C BATTERY SPRING CONTACT datasheet.pdf
IC FPGA 137 I/O 176VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 150 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf