Murata Electronics North America LQH3NPN101MG0
LQH3NPN101MG0 picture photo
Mfg. Part Number
LQH3NPN101MG0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQH3NPN101MG0.pdf
Availability of LQH3NPN101MG0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQH3NPN101MG0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH3NPN101MG0
Internal Part NumberEIS-LQH3NPN101MG0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQH3NPN101MG0 today.
SeriesLQH3NPN
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQH3NPN101MG0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQH3NP, LQH3NPN101MG0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH3NPN101MG0 Details Description
Related parts for LQH3NPN101MG0
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
VARISTOR 198V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 73A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 1.27MM datasheet.pdf
MODULE DIODE 230A MAGN-A-PAK datasheet.pdf