Murata Electronics North America LQH3NPN470MM0L
LQH3NPN470MM0L picture photo
Mfg. Part Number
LQH3NPN470MM0L
Brief Description
FIXED IND 47UH 410MA 1.25 OHM
Datasheet Download
LQH3NPN470MM0L.pdf
Availability of LQH3NPN470MM0L
QUANTITY
LQH3NPN470MM0L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH3NPN470MM0L
Internal Part NumberEIS-LQH3NPN470MM0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLQH3NP Series - 1212 Wire-Wound Power Inductor
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH3NP_M0
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating410mA
Current - Saturation310mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant18MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1212 (3030 Metric)
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH3NPN470MM0L
Related LinksLQH3NPN, LQH3NPN470MM0L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH3NPN470MM0L Details Description
Related parts for LQH3NPN470MM0L
IDC CABLE - MCF64K/MC64F/MCF64K datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 2POS 24AWG TIN datasheet.pdf
RES 200K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 2POS 3.7MM SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.027UF RADIAL datasheet.pdf