Murata Electronics North America LQH43CN3R3M33L
LQH43CN3R3M33L picture photo
Mfg. Part Number
LQH43CN3R3M33L
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.65A 76 MOHM
Datasheet Download
LQH43CN3R3M33L.pdf
Availability of LQH43CN3R3M33L
QUANTITY
LQH43CN3R3M33L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43CN3R3M33L
Internal Part NumberEIS-LQH43CN3R3M33L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH43C_33
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.65A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)99 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant47MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH43CN3R3M33L
Related LinksLQH43CN, LQH43CN3R3M33L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43CN3R3M33L Details Description
Related parts for LQH43CN3R3M33L
IDC CABLE - MPL60K/MC60G/MPL60K datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
LENS FOR CREE XR-E datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
CARD READER MIFARE datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
6+6 WAY M HORIZ SMT WOJS datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS CABLE SKT datasheet.pdf