Murata Electronics North America LQH43NN122K03L
LQH43NN122K03L picture photo
Mfg. Part Number
LQH43NN122K03L
Brief Description
FIXED IND 1.2MH 45MA 30 OHM SMD
Datasheet Download
LQH43NN122K03L.pdf
Availability of LQH43NN122K03L
QUANTITY
LQH43NN122K03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH43NN122K03L
Internal Part NumberEIS-LQH43NN122K03L
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH43NN_03
Material - CoreFerrite
Inductance1.2mH
Tolerance±10%
Current Rating45mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant1.8MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH43NN122K03L
Related LinksLQH43NN, LQH43NN122K03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH43NN122K03L Details Description
Related parts for LQH43NN122K03L
RELAY RF 4PST 250MA 3.3V datasheet.pdf
SW TURQ SPDT PLUNG GOLD SLD 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SHELF SPLIT BUS, C19 AC INPUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8 BK 48" datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON YELLOW FLAT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf