Murata Electronics North America LQH5BPN6R8NT0L
LQH5BPN6R8NT0L picture photo
Mfg. Part Number
LQH5BPN6R8NT0L
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 1.65A 83 MOHM
Datasheet Download
LQH5BPN6R8NT0L.pdf
Availability of LQH5BPN6R8NT0L
QUANTITY
LQH5BPN6R8NT0L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQH5BPN6R8NT0L
Internal Part NumberEIS-LQH5BPN6R8NT0L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQH5BPN_T0
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating1.65A
Current - Saturation2.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)99.6 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant30MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQH5BPN6R8NT0L
Related LinksLQH5BPN, LQH5BPN6R8NT0L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQH5BPN6R8NT0L Details Description
Related parts for LQH5BPN6R8NT0L
LABEL S LAM DM TED WH 0.90X0.25" datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 48POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN FFC VERT 20POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf