Sullins Connector Solutions GCB24DYFN-S1355
GCB24DYFN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GCB24DYFN-S1355
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 24POS SMD
Datasheet Download
GCB24DYFN-S1355.pdf
Availability of GCB24DYFN-S1355
QUANTITY
GCB24DYFN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB24DYFN-S1355
Internal Part NumberEIS-GCB24DYFN-S1355
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row24
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB24DYFN-S1355
Related LinksGCB24DY, GCB24DYFN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB24DYFN-S1355 Details Description
Related parts for GCB24DYFN-S1355
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 1206 datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET .082" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BOX ABS RED 5.8"L X 3.5"W datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 5.12"L X 3.7"W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.01 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 3-PLL 16-SOIC datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf