Murata Electronics North America LQM21NN1R0K100
LQM21NN1R0K100 picture photo
Mfg. Part Number
LQM21NN1R0K100
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQM21NN1R0K100.pdf
Availability of LQM21NN1R0K100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQM21NN1R0K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQM21NN1R0K100
Internal Part NumberEIS-LQM21NN1R0K100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQM21NN1R0K100 today.
SeriesLQM21NN1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeO805
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQM21NN1R0K100
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQM21NN, LQM21NN1R0K100 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQM21NN1R0K100 Details Description
Related parts for LQM21NN1R0K100
JUMPER-H2728TR/C2065R/X 4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG VIOLET 5000' datasheet.pdf
IC REG CNTRLR BUCK PWM 36-QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PREMOFLEX 1 25 JMPR 152LGT TYPE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 28.1UH 7.8A 14 MOHM datasheet.pdf