Murata Electronics North America LQM21NN3R9K10L
LQM21NN3R9K10L picture photo
Mfg. Part Number
LQM21NN3R9K10L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 30MA 890 MOHM
Datasheet Download
LQM21NN3R9K10L.pdf
Availability of LQM21NN3R9K10L
QUANTITY
LQM21NN3R9K10L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQM21NN3R9K10L
Internal Part NumberEIS-LQM21NN3R9K10L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQM21N
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±10%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)890 mOhm Max
Q @ Freq45 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant53MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQM21NN3R9K10L
Related LinksLQM21NN, LQM21NN3R9K10L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQM21NN3R9K10L Details Description
Related parts for LQM21NN3R9K10L
IC TXRX/REGISTER 3ST 8BIT 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 44 POS .4MM BTB datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE 2CH PWRSSO24 datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 1W DO204AL datasheet.pdf
MOD WIFI 802.11B/G/N W/ANT datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf