Murata Electronics North America LQP10A1N8B02T1M00-01/T265
LQP10A1N8B02T1M00-01/T265 picture photo
Mfg. Part Number
LQP10A1N8B02T1M00-01/T265
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQP10A1N8B02T1M00-01/T265.pdf
Availability of LQP10A1N8B02T1M00-01/T265
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP10A1N8B02T1M00-01/T265 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP10A1N8B02T1M00-01/T265
Internal Part NumberEIS-LQP10A1N8B02T1M00-01/T265
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQP10A1N8B02T1M00-01/T265 today.
SeriesLQP10A1N8B02T1M
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP10A1N8B02T1M00-01/T265
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQP10A1N8B02T1M00-01/T265 Details Description
Related parts for LQP10A1N8B02T1M00-01/T265
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 6LFCSP-UD datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf