Murata Electronics North America LQP15MN1N0C00D
LQP15MN1N0C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQP15MN1N0C00D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQP15MN1N0C00D.pdf
Availability of LQP15MN1N0C00D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP15MN1N0C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP15MN1N0C00D
Internal Part NumberEIS-LQP15MN1N0C00D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQP15MN1N0C00D today.
SeriesLQP15MN1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP15MN1N0C00D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQP15MN, LQP15MN1N0C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP15MN1N0C00D Details Description
Related parts for LQP15MN1N0C00D
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
SDE SAHT 20-16 DRAWER CONN datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf