Murata Electronics North America LQP15TN8N2H02
LQP15TN8N2H02 picture photo
Mfg. Part Number
LQP15TN8N2H02
Datasheet Download
LQP15TN8N2H02.pdf
Availability of LQP15TN8N2H02
QUANTITY
LQP15TN8N2H02 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP15TN8N2H02
Internal Part NumberEIS-LQP15TN8N2H02
Delivery TimeIn stock, ship LQP15TN8N2H02 today.
SeriesLQP15TN
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP15TN8N2H02
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQP15T, LQP15TN8N2H02 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP15TN8N2H02 Details Description
Related parts for LQP15TN8N2H02
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-DIP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .040DIA TINLEAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 300KHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 21.4VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf