Murata Electronics North America LQP31A10NG04M00-01/T050
LQP31A10NG04M00-01/T050 picture photo
Mfg. Part Number
LQP31A10NG04M00-01/T050
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQP31A10NG04M00-01/T050.pdf
Availability of LQP31A10NG04M00-01/T050
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP31A10NG04M00-01/T050 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP31A10NG04M00-01/T050
Internal Part NumberEIS-LQP31A10NG04M00-01/T050
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQP31A10NG04M00-01/T050 today.
SeriesLQP31A10NG04M
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP31A10NG04M00-01/T050
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQP31A10NG04M00-01/T050 Details Description
Related parts for LQP31A10NG04M00-01/T050
RESISTOR 10K OHM 1/4W .05% WW datasheet.pdf
IC DAC DUAL V-OUT 13BIT 16-QSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 55.6 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
IC FPGA/CPLD NV 101 I/O 144EQFP datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.02UF RADIAL datasheet.pdf