Murata Electronics North America LQW15AN11NJ80D
LQW15AN11NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN11NJ80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 11NH 1.4A 83 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN11NJ80D.pdf
Availability of LQW15AN11NJ80D
QUANTITY
LQW15AN11NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN11NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN11NJ80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance11nH
Tolerance±5%
Current Rating1.4A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)83 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6.2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN11NJ80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN11NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN11NJ80D Details Description
Related parts for LQW15AN11NJ80D
IC MULTIPLEXER 4X1 16QSOP datasheet.pdf
HOSE REEL LG SD 3/8" X 50' LP datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMB datasheet.pdf
RES 5.10K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 5.3A 8SOIC datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5P INLINE PIN RA 7/8" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP 1500UF 2.5V 20% datasheet.pdf
50 PIN PLUG 1.27MM I/O CONNECTOR datasheet.pdf