Vishay/Vitramon VJ0402D300FLAAP
VJ0402D300FLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D300FLAAP
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D300FLAAP.pdf
Availability of VJ0402D300FLAAP
QUANTITY
VJ0402D300FLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D300FLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D300FLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D300FLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D300FLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D300FLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D300FLAAP
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS UNIV-M-N-L NATL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC KEYLESS ENTRY AFE 14-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2.4A 53 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.87 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf