Murata Electronics North America LQW15AN24NJ00D
LQW15AN24NJ00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN24NJ00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 24NH 280MA 520 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN24NJ00D.pdf
Availability of LQW15AN24NJ00D
QUANTITY
LQW15AN24NJ00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN24NJ00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN24NJ00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance24nH
Tolerance±5%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)520 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN24NJ00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN24NJ00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN24NJ00D Details Description
Related parts for LQW15AN24NJ00D
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
IC 3.3V PLL CLK-DRVR 52-TQFP datasheet.pdf
IC RECEIVER/DATA MOD 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CC400DBR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND COMMON BUS 16BTN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH LIMIT EXPLOSION PROOF datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf