Murata Electronics North America LQW15AN4N1C00D
LQW15AN4N1C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN4N1C00D
Brief Description
FIXED IND 4.1NH 750MA 70 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN4N1C00D.pdf
Availability of LQW15AN4N1C00D
QUANTITY
LQW15AN4N1C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN4N1C00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN4N1C00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance4.1nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN4N1C00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN4N1C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN4N1C00D Details Description
Related parts for LQW15AN4N1C00D
RES SMD 0.062 OHM 5% 2W 1020 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 2.5NS 60FBGA datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.8A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 228 I/O 256CQFP datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 27COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 155.5200MHZ CMOS SMD datasheet.pdf